Дома Фудбал Останато Познати половина од кандидатите за „Златната топка“

Познати половина од кандидатите за „Златната топка“

Денес ќе бидат објавени 30-мината канидати кои ќе се борат за најпрестижната индивидуална фудбалска награда „Златна топка“ за изминатата 2018 година.

„Франс Фудбал“ како и минатата година ќе ги открива сите 30 кандидати по азбучен ред и тоа на делови по петмина во текот на целиот ден.

Весникот до сега објави три групи по пет фудбалери, односно половина од кандидатите.

Првите петмина:
Серхио Агуеро (Манчестер Сити)
Алисон Бекер (Ливерпул/Рома)
Герет Бејл (Реал Мадрид)
Карим Бензема (Реал Мадрид)
Едисон Кавани (ПСЖ)

Вторите петмина:
Тибо Куртоа (Челзи/Реал Мадрид)
Кристиано Роналдо (Јувентус/Реал Мадрид)
Кевин де Брујн (Манчестер Сити)
Роберто Фирмињо (Ливерпул)
Диего Годин (Атлетико Мадрид)

Третите петмина
Антоан Гризман (Атлетико Мадрид)
Еден Азар (Челзи)
Иако (Реал Мадрид)
Хари Кејн (Тотенхем)
Нголо Канте (Челзи)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сања: Арсенал е циркуз

Поранешниот играч на Арсенал не бираше зборови кога денеска на Скај Спорт го коментираше п…