Дома Топ вести Позната примарната трансфер цел на Челзи

Позната примарната трансфер цел на Челзи

Челзи спрема понуда за дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт, пренесуваат медиумите на Островот.

Челзи е во потрага по квалитетен дефанзивец, а прва желба на Тухел е токму Де Лихт.

„Сините“ ова лето ќе останат без Кристенсен и Рудигер, па сакаат да донесат најмалку еден врвен дефанзивец.

Холанѓанецот е заинтересиран за преселба во Премиер лигата, а Јувентус за неговата слобода бара најмалку 75 милиони евра.

Челзи е спремен да ја плати таа сума и веќе почна да работи на трансферот бидејќи сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Специја му дала „корпа“ на Дани Алвес!

Најтрофејниот фудбалер Дани Алвес ја добил една од најголемите „шлаканици“ во кариерата Во…