Дома Останати Погледнете како изгледаше Тајсон кога имаше 170 килограми (ФОТО)

Погледнете како изгледаше Тајсон кога имаше 170 килограми (ФОТО)

Познатиот боксер Мајк Тајсон има 53 години и сега се спрема за враќање во рингот со цел да одработи неколку хуманитарни борби.

Тајсон објави неколку видеа и фотографии на кои покажа дека се наоѓа во навистина одлична форма.

По завршувањето на кариерата Тајсон во 2005 година се најде во големи проблеми и се обидуваше да се извлече на сите начини, а во 2009 година достигна и до тежина од огромни 170 килограми.

Изгледаше Мајк тогаш навистина огромно. Беше депресивен поради загубата на четиригодишна ќерка и од ден во ден стануваше се подебел.

Сепак одлучи да се промени. Започна нови работи и бизниси кои му носат голема заработка. Освен тоа се врати и на спортскиот живот.

Погледнете го Тајсон кога имаше 170 килограми…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ботас најбрз во Сочи, Хамилтон ќе почека за рекордот

Валтери Ботас е победник на патеката во Сочи за Големата награда на Русија. Возачот на Мер…