Дома Фудбал Англија Погба не отпатува за Кардиф – медиумите тврдат дека штрајкува

Погба не отпатува за Кардиф – медиумите тврдат дека штрајкува

0

Манчестер Јунајтед денес игра пријателски меч со Милан во Кардиф, а во тимот го нема Пол Погба.

Французинот не отпатува со тимот во Кардиф, а официјалното соопштение од клубот е дека е повреден.

Меѓутоа, медиумите на Островот тврдат дека Погба не е повреден, туку „штрајкува“ и така сака да издејствува трансфер во Реал Мадрид.

Преодниот рок во Англија трае до 8ми август, па Погба е свесен дека ако не замине до тој датум, ќе остане на „Олд Трафорд“ и оваа сезона.

Со „црвените ѓаволи“ денеска не се ниту Ромелу Лукаку, ниту Матео Дармијан, кои исто така очекуваат трансфери.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Фернандо Торес денеска во Јапонија го одигра својот последен натпревар и стави крај на бог…