Дома Луд Спорт Погба, Гризман, Нејмар и Алвес имаат мисија: Од „досаден“ Модриќ да направат интересен (ВИДЕО)

Погба, Гризман, Нејмар и Алвес имаат мисија: Од „досаден“ Модриќ да направат интересен (ВИДЕО)

0

Популарниот „Bleacher“ oдлучи да направи анимиран филм за најдобриот играч во Европа – Лука Модриќ.

Од краткиот филм со шеговит карактер се обидува да се објасни како Модриќ со исклучок на фудбалските квалитети е „досаден“ бидејќи нема фризури како Погба, стајлинг како Алвес или прослава на голови како Гризман.

Токму тие тројца заедно со Нејмар во филмот се обидуваат од Модриќ да направат лик кој ќе привлекува внимание и со нешто друго освен со фудбалските квалитети. Тие му ја менуваат фризурата и имиџот, а исто така тука е и познатата прослава на Антоан Гризман.

Погледнете како сето тоа изгледаше…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео анимација: Роналдо го повика во Италија, Меси размислува за опциите

Oд вчера во фудбалскиот свет е изјавата на Роналдо со која го повика Лионел Меси да му се …