Дома Фудбал Англија Повторно ќе се коментира ВАР: Требаше ли овој гол на Кејн да се поништи? (ВИДЕО)

Повторно ќе се коментира ВАР: Требаше ли овој гол на Кејн да се поништи? (ВИДЕО)

И повторно во Англија ќе има полемика за ВАР.

Денес на Тотенхем му беше поништен гол против Брајтон поради офсајд ситуација после прегледувањето на ВАР. И нема дилеми дека Кејн беше најблиску до голот, меѓутоа не со стапалото туку само со еден мал дел од рамото.

Во Англија во претходните денови гласно се зборуваше дека вакви „офсајди“ не треба да се судат, затоа што играчот не добива некаква предност.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…