Дома Фудбал Англија Платата на Санчез го „налути“ Погба, Раиола побарал состанок?!

Платата на Санчез го „налути“ Погба, Раиола побарал состанок?!

pogba

Трансферот на Санчез во редовите на Манчестер Јунајтед би можел да донесе и проблеми на „Олд Трафорд“ кога е платежната структура во прашање.

Пол Погба е најплатен фудбалер на Јунајтед со 15.6 милиони евра по сезона, но тоа не му е доволно.

Според информациите Санчез во Јунајтед би заработувал околу 27 милиони евра по сезона, што е скоро двојно повеќе од Французинот, па поради тоа менаџерот Мино Раиола наводно веднаш побарал состанок со управата.

Французинот смета дека толкавата разлика во неговата и платата на Санчез не е во ред и како што пренесуваат англиските медиуми ќе бара оваа „неправда“ што побрзо да биде исправена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…