Дома Топ вести Пике: Кога Меси ќе си замине, тоа ќе биде како денот кога ви умира таткото!

Пике: Кога Меси ќе си замине, тоа ќе биде како денот кога ви умира таткото!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Лионел Меси веќе одамна го забетонира местово во историјата на Барселона и на светскиот фдубал.

Неговиот соиграч, Жерар Пике смета дека денот кога Меси ќе се замине од Барселона ќе остави ненадоместлива празнина и тоа ќе биде исклучително тажен ден.

„Меси е уникатен фудбалер. Тој ден кога ќе замине ќе биде како да ни умрел таткото. Еден ден кога тој нема да игра ќе бидеме потполно голи. Нема повеќе да има такви играчи, не треба ни да ги очекуваме“, истакна Пике.

„Никогаш повеќе Ла Масија нема да има генерација како што беа Чави, Иниеста, Пујол… Можеме само да се надеваме дека еден ден повторно ќе има такви фудбалери“, заклучи дефанзивецот на Барса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…