Дома Фудбал Англија Перфекционистот Гвардиола: Му одржа лекција на Стерлинг (видео)

Перфекционистот Гвардиола: Му одржа лекција на Стерлинг (видео)

0

Рахим Стерлинг со хет-трик во финалето од ФА Купот против Ватфорд ја потврди одличната сезона, но тренерот Пеп Гвардиола не беше задоволен.

Перфекционистот Пеп Гвардиола одлучи да ја прекине прославата по мечот и му одржа тактичка лекција на Стерлинг.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси бара од претседателот на Барселона да го врати Нејмар на Камп Ноу

Нејмар во 2017. година во трансфер вреден 222 милиони евра ја напушти Барселона и премина …