Дома Топ вести Перез случајно откри дека пристигнува Мбапе

Перез случајно откри дека пристигнува Мбапе

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез „случајно“ во неформален разговор со еден од навивачите рече дека следното лето ќе пристигне Килијан Мбапе.

По натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Виљареал навивачот го сретна Перез на излез од стадионот, и го праша кога ќе го донесе Мбапе, а тој одговори: „Следно лето“.

Ас“ објави дека Перез подготвил шестгодишен догорот за Мбапе, кој и ова лето сакаше да се пресели во Мадрид, но ПСЖ одби да го продаде.

Договорот на Мбапе истекува следното лето, но и покрај големиот притисок од ПСЖ да ја продолжи соработката, сепак тој е одлучен во намерата да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…