Дома Трансфер зона Папу Гомез се врати во Серија А

Папу Гомез се врати во Серија А

Светскиот шампион со Аргентина, Алехандро Папу Гомез се враќа во Серија А, овој пат во дресот на Монца.

35-годишниот офанзивен играч за врска е слободен играч по заминувањето од Севиља ова лето.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Галиани веќе постигнал договор со Аргентинецот, кој ќе пристигне во Монца како замена за повредениот Капрари.

Гомез својата афирмација ја доживеа во Серија А, играјќи за Катанија и за Аталанта од 2010 до 2021 година, од каде се пресели во Севиља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…