Дома Трансфер зона Папу Гомез повторно ќе игра во Италија

Папу Гомез повторно ќе игра во Италија


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Папу Гомез во последниот ден од преотниот рок остана без клуб откако Севиља одлучи да стави крај на соработката.

Сега, Гомез повтроно се враќа во Италија каде што ќе потпише за тимот на Монца. Гомез е познат на италијанската јавност затоа што во Аталната помина цели седум години од 2014 до 2017 година и тоа беше неговиот најдобар период од кариерата.

Исто така Гомез е актуелен аргентински репрезентативец, а за селекцијата на Аргентина одигра 17 натпревари. Покрај Аталанта играше уште Металист Харков, Сан Лоренцо и Арсенал де Саранди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид ја сака ѕвездата на Тотенхем

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Реал Мадрид е во потр…