Дома Трансфер зона Официјално: Уште еден играч ја напушти Барселона!

Официјално: Уште еден играч ја напушти Барселона!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Замина и дефанзивецот.

Жереми Матје, го напушта каталонскиот гигант и преминува во Спортинг со кој ќе потпише договор на две години.

Искусниот француски дефанзивец постигна договор со клубот од Лисабон и до крајот на неделата се очекува овој трансфер да биде официјализиран.

Оваа вест ја потврди шпанскиот клуб на својот Твитер профил, па според тоа се е завршено, после Кристијан Тељо заминува и Матје. Французинот во Барселона пристигна летото 2014 година за 20 милиони евра од Валенсија и со Барселона освои девет трофеи.

Местото на Матје во тимот се очекува да го превзме Марлон Сантос.

 

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…