Дома Топ вести Официјално: Несторовски е играч на Удинезе!

Официјално: Несторовски е играч на Удинезе!

0

Тоа што се најавуваше изминатите денови, денес доби официјална потврда – Илија Несторовски кариерата ќе ја продолжи во Удинезе.

Македонскиот голгетер после исфрлањето на Палермо во Серија Ц е слободен играч, а веќе од поодамна имаше постигнато договор со Удинезе.

Италијанските медиуми пред неколку дена објавија дека Несторовски веќе ги поминал лекарските прегледи, а денес Калчолигапот и официјално го потврди трансферот.

Несторовски со Удинезе потпише 3-годишен договор со опција за четврта година и ќе заработува 1 милион евра по сезона.

„Несторовски покажа во минатото дека знае да постигнува голови во сите категории, вклучувајќи ја и Серија А. Тој му даде предност на Удинезе и покрај серијата на важни понуди кои ги имаше на маса и затоа треба да му бидеме благодарни“, изјави директорот на Удинезе, Пирпаоло Марино.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ удри по Зидан и Раул: Клубот мора да реагира

Бразилецот Родриго Гоес стигна во Реал Мадрид летово за 45 милиони евра од Сантош како фуд…