Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Кузмановски три години во Магдебруг

Официјално: Кузмановски три години во Магдебруг

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда – Филип Кузмановски беше промовиран како нов член на Хановер.

Македонскиот репрезентативец го раскина договорот со Магдебург и потиша тригодишен договор со бундеслигашот Хановер.

Од Хановер потврдија дека долго време го следат Македонецот и дека се среќни што играч со таков потенцијал го имаат во тимот.

„Со нетрпение очекувам да дојдам во Хановер, да се запознаам со градот и со новата средина. Во текот на преговорите врз мене беа оставени позитивни впечатоци, можам уште сега да ветам дека ќе дадам се за тимот на Хановер да победува“, истакна Кузмановски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ирците се потсетија како на „Градски“ им го срушивме сонот за Светско првенство (ФОТО+ВИДЕО)

Денес ирски „Мирор“ објави една сторија со која ги потсети Ирците како ние им го срушивме …