Дома Македонски спорт Мак ракомет Официјално: Додиќ од Охрид се сели во Кјелце!

Официјално: Додиќ од Охрид се сели во Кјелце!

Ракометарот на Охрид, Стефан Додиќ од следната сезона ќе го носи дресот на полскиот тим Кјелце.

Поранешниот ракометар на Металург потпиша договор на четири години кој ќе започне да важи од 2022 година. Додиќ има само 18 години, а на ракометната сцена се појави пред три сезони кога Металург му даде шанса.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Додиќ важи за еден од најголемите таленти во Европа и е актуелен репрезентативец на Србија, Кјелце секако дека за него ќе биде голем предизвик.

Следната сезона во Кјелце Додиќ ќе игра со Сташ Сгубе и поранешниот соиграч од Металург Халил Јагањац.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…