Дома Фудбал Репрезентации Официјално: Босна има нов селектор

Официјално: Босна има нов селектор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Управниот одбор на Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина денес го промовираше Фарук Хаџибегиќ за нов селектор на оваа репрезентација.

Хаџибегиќ е легенда на екс југословенскиот фудбал, а потоа и босанскиот. На местото селектор во Босна го наследува Бугаринот Ивајло Петев.

Именувањето на Хаџибегиќ не е некое изненадување затоа што се најавуваше и претходно.

За него ова е втор мандат на клупата на Босна претходно кратко, неколку месеци ја водеше репрезентацијата во 1999 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…