Дома Фудбал Откриена причината за лошите игри на Иско, не е само незадоволството во Реал

Откриена причината за лошите игри на Иско, не е само незадоволството во Реал


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фудбалерот на Реал Мадрид, Иско оваа сезона игра под своето ниво во клубот од Сантијаго Бернабеу.

Од доаѓањето на Солари на клупата на Реал, Иско падна во втор план и игра само по 20-тина минути на натпревар.

Незадоволни се и навивачите на Реал, а се чини дека сакаат што поскоро да го напушти клубот. Сепак, најверојатно слабите игри на Иско не се само причина поради лошиот однос со тренерот туку и според најновите информации Шпанецот има болки во грбот и вратот.

Токму поради тие причини не играше во дербито против Атлетико, а веројатно ќе ги пропушти и натпреварите во ЛШ против Ајакс.

Се уште не е познато колку долго ќе биде одсутен од терените поради проблеми со повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Избран идеалниот тим и најдобриот играч во Лига Европа 📸

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Со финалето во сред…