Дома Фудбал Репрезентации Оспина не дозволи да видиме ремек-дело на Меси 🎥

Оспина не дозволи да видиме ремек-дело на Меси 🎥

Аргентинa направи нов кикс во квалификациите за Мундијалот одигрувајќи 2:2 на гости кај Колумбија.

Гостите започнаа одлично, постигнаа два гола за осум минути, но потоа Колумбија успеа да изедначи. Работите можеа да бидат поинакви ако Меси погодеше од слбооден удар по околу еден час игра.

Меси шутираше перфектно, но Оспина спречи ремек-дело на Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…