Дома Фудбал Останато Озил со новата фризура привлекуваше внимание и од таборот на Баерн (ФОТО)

Озил со новата фризура привлекуваше внимание и од таборот на Баерн (ФОТО)

Германскиот фудбалер, Месут Озил веројатно е играчот на Арсенал кој привлекува најмногу внимание.

Озил неодамна одлучи да ја промени бојата на косата и со тој негов потег предизвика многу коментари на друштвените мрежи, а рано утрово се најде во центарот на вниманието и кај тренерите од стручниот штаб на Баерн.

Неговиот Арсенал го победи Баерн во натпреварот од Интернационалниот куп на шампиони кој се игра во САД, а пред натпреварот Озил поради фризурата беше интересен за луѓето во Баерн.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погба откри кој е менторот во Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба изјави дека Немања Матиќ е нивниот ментор во ти…