Дома Фудбал Останато Озил: Меси покажа дека е најдобар во Шпанија, но Роналдо беше најдобар секаде каде што играше

Озил: Меси покажа дека е најдобар во Шпанија, но Роналдо беше најдобар секаде каде што играше

Дебатата за тоа кој е подобар, Меси или Роналдо секогаш ќе биде актуелна тема барем додека двајцата се активни во професионалниот фудбал.

Такво прашање сега доби Месут Озил. Озил одговораше на прашањата на фановите, а еден од нив го праша за Меси и Роналдо.

Меси покажа дека е еден од најдобрите на сите времиња во Шпанија, но Роналдо беше најдобар во секоја земја каде што играше“, одговори Озил со што стави до знаење дека застанува на страната на Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…