Дома Македонски спорт Одличен почеток: Македонцот Илиевски дебитираше со гол за вицешампионот на Унгарија!

Одличен почеток: Македонцот Илиевски дебитираше со гол за вицешампионот на Унгарија!

Mладинскиот напаѓач на Македонија Марио Илиевски пред два дена потпиша тригодишен договор со унгарскиот вицешампион Кишвардар и уште на стартот најави успешна епизода.

На денешниот прв натпревар Илиевски го постигна и деби голот со кој донесе победа. Во летните подготовки унгарскиот тим играше против Адмира Вакер од Австрија и овој натпревар го доби со 2:1.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Илиевски победничкиот гол го постигна во второто полувреме во 71. минута од натпреварот. Ќе потсетиме во редовите на Кишвардар Илиевски дојде од екипата на Септември Софија, а потекнува од школата на Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…