Дома Фудбал Останато Овен: Премиер лигата е најдобрата во Европа, Ливерпул е фаворит за ЛШ

Овен: Премиер лигата е најдобрата во Европа, Ливерпул е фаворит за ЛШ

Поранешниот англиски напаѓач, Мајкл Овен смета дека Премиер лигата е најсилното првенство во Европа.

Често се зборува за тоа која е најсилната лига во Европа, а во таа дебата сега се приклучи и поранешниот напаѓач на Ливерпул, Манчестер Јунајтед и Реал, Мајкл Овен. Овен смета дека Премиер лигата е далеку пред сите.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Мислам дека Премиер лигата е далеку пред останатите европски лиги и дека е се посилна. Неколку години сме пред останатите. Сега потпишавме со двајцата најдобри играчи во Серија А – Роналдо и Лукаку. Меси премина во послаба лига, така и Ла Лига станува се послаба. Лига 1 никогаш не можам да ја сфатам сериозно“.

Според него Ливерпул е фаворит во Лигата на шампионите.

„Ливерпул е најголемиот фаворит во Лигата на шампионите. Најголема опасност за нив се Сити и Челзи“, смета Овен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…