Дома Фудбал Лига на шампиони Ова e тимот со кој ПСЖ ќе ја напаѓа Европа – Емери има една дилема!

Ова e тимот со кој ПСЖ ќе ја напаѓа Европа – Емери има една дилема!

psg

Tренерот на француски, ПСЖ, Унаи Емери, се наоѓа на слатки маки пред премиерниот настап оваа сезона во Лигата на шампионите.

ПСЖ сезоната во Лигата на шампионите ја отвара против Селтик на гостински терен, во натпревар кој се игра утре со почеток во 20:45 минути, а тренерот на Унаи Емери на овој натпревар ќе има можност да го изведе најсилниот состав.

Емери во текот на викендот ја испроба формацијата 4-2-3-1, Мец беше декласиран, но на тој натпревар прилика за одмор добија, Дани Алвеш, Маркињос, Тијаго Силва и Марко Верати.

ПСЖ сега со сите сили сака да тргне во напад на Лигата на шампионите која е приориет во новата сезона.

Наводно, Емери има една дилема пред натпреварот против Селтик, дали на голот да биде Ареола кој е прва опција во првенството или Кевин Трап.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …