Дома Фудбал Останато Обложувалниците најавуваат: Добиваме нов најдобар фудбалер во светот!

Обложувалниците најавуваат: Добиваме нов најдобар фудбалер во светот!

Лионел Меси нема да ја одбрани титулата најдобар фудбалер во светот, барем така велат обложувалниците.

Ако судиме според светските обложувалници најголем фаворит за освојување на Златната топка е напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски.

Чудесниот полски напаѓач игра на највисоко ниво и можеби дојде време неговата голема кариера да ја круниса на најдобар можен начин.

Во овој момент Левандовски е фаворит со коефициент 4.00, додека Меси е зад него со 5.00.

Коефициентите според 1xBet за Златната топка:

Роберт Левандовски – 4.00

Лионел Меси – 5.00

Кевин Де Брујн – 5.50

Кристиано Роналдо – 6.00

Садио Мане – 13.00

Мохамед Салах – 17.00

Вирџил Ван Дајк – 17.00

Рахим Стерлинг – 17.00

Килијан Мбапе – 21.00

Нејмар – 26.00

Бруно Фернандеш – 34.00

Ерлинг Халанд – 34.00

Џејдон Санчо – 51.00

Хари Кејн – 51.00

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави не ја сака клупата на Барселона: Има премногу неспортски работи…

Чави Ернандез уште еднаш потврди дека нема намера да седне на клупата на Барселона. Во раз…