Дома Трансфер зона Облак спремен да замине: Се најавува нов голмански рекорд веќе во јануари!?

Облак спремен да замине: Се најавува нов голмански рекорд веќе во јануари!?

oblak

Според информациите на „Марка“ во јануари би можеле да видиме голем голмански трансфер.

Реномираниот шпански медиум пишува дека Облак сака да добие нов договор, меѓутоа Атлетико нема намера да му понуди бидејќи актуелниот има важност до 2021 година.

Поради ваквата ситуација „Марка“ тврди дека Облак е спремен да издејствува трансфер веќе во јануари.

Како што се наведува Облак најнезадоволен е поради тоа што неколку фудбалери од тимот добија многу поголема плата, а тој се уште е на истото ниво.

Ако Облак заминува тоа не би било помалку за сума од 100 милиони евра и во овој момент на повидок нема клуб кој би ја платил оваа сума.

oblak

https://www.youtube.com/watch?v=PXVUF8_tn7I&t=15s

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Капитенот на Реал Мадрид, Марсело го известил раководството дека сака да го напушти клубот…