Дома Топ вести Обамејанг: Ме бараа два гиганти, но одлучив да останам!

Обамејанг: Ме бараа два гиганти, но одлучив да останам!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


И покрај големиот интерес од европските гигант, Пјер Емерик Обамејанг одличи да остане во Борусија Дортмунд.

Обамејанг веќе неколку сезони е еден од најдобите играчи во Бундеслигата и не е тајна дека за него интерес покажуват многу европски гиганти.

„Скоро секое лето има различни контакти. Точно е дека Манчестер Сити имаше неколку разговори со моите агенти. Мојот татко најмногу разговараше со луѓето од тој клуб, но немаше ништо конкретно од нивна страна“, открива Обамејанг.

„Мислам дека имаше разговори и со Реал Мадрид, но и од тој клуб не направија ништо поконкретно. Решив да останам во Дортмунд, но мојата цел е еден ден да го облечам дресот на Реал“, додаде африканскиот голгетер.

Покрај Манчестер Сити и Реал Мадрид, Обамејаг истакна дека инетрес за него покажал и Пари Сент Жермен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…