Дома Фудбал Англија Нови двајца позитивни на коронавирус во Премиер лигата

Нови двајца позитивни на коронавирус во Премиер лигата

Фудбалер на Норвич е еден од двајцата позитвни на коронавирус во последниот круг на тестирања во Премиер лигата.

Неименуваниот играч сега мора да биде изолиран седум дена пред повторно тестирање, што значи дека ќе го пропушти натпреварот против Саутемптон во петокот.

Уште едно неименувано лице од некој друг клуб исто така е позитивен на Ковид-19, кој во Велика Британија однесе повеќе од 41.000 животи.

За три дена ќе продолжи сезоната во ПЛ, после четиримесечна пауза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…