Дома Фудбал Нова снимка: Погледнете што правеа Крос и Модриќ додека останатите го бакнуваа трофејот од ЛШ 🎥

Нова снимка: Погледнете што правеа Крос и Модриќ додека останатите го бакнуваа трофејот од ЛШ 🎥

Лука Модриќ и Тони Крос пред десет дена со Реал Мадрид ја освоија својата шеста титула во Лигата на шампионите.

Хрватскиот ветеран сите шест ги освои со Реал Мадрид, додека Крос пет освои со „кралевите“ и еден со Баерн Минхен.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


На социјалните мрежи се појави и снимка од „Вембли“ која брзо стана вирална. Во кадарот на таа снимка се играчите на Реал по доделувањето на медалите кои доаѓаат до пехарот за ЛШ и го бакнуваат. Но, Модриќ и Крос се однесуваа поинаку.

Тие го заобиколија пехарот и шетаа по теренот. Очигледно за нив освојувањето на Лигата на шампионите стана како нешто нормално, па не реагираа нешто посебно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…