Дома Видео Нова магија на Дончиќ: Со асистенција од зад грб ја измами цела одбрана на Чикаго 🎥

Нова магија на Дончиќ: Со асистенција од зад грб ја измами цела одбрана на Чикаго 🎥

Лука Дончиќ во последниот натпревар за Далас против Чикаго запиша нов трипл-дабл, а вниманието Словенецот го привлече и со една супер асистенција.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Одново Дончиќ блескаше и покажа зошто се очекува од него да се бори за признанието МВП оваа сезона. Словенецот изведе една фантастична асистенција од зад грб за Каули-Стејн кој поентираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Далас го сруши шампионот, страшен трипл-дабл на Дончиќ 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Далас стави крај…