Дома Фудбал Никој никогаш како него: Асенсио испиша историја!

Никој никогаш како него: Асенсио испиша историја!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Реал Мадрид синоќа со 5:1 ја победи Легија во Лигата на шампиони. Кристано Роналдо не се запиша во листата стрелци, но затоа во прв план изби друг фудбалер.

Станува збор за младиот Марко Асенсио, кој постигна гол на своето деби во најелитното натпреварување во Европа.

Инаку ова е дури трето натпреварување на кое Асенио постигнува гол на своето деби.

Претходно постигна гол на своето деби во Суперкупот на Европа, Примера а сега и во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Борусија Дор…