Дома Луд Спорт Нејмар се посрамоти: Не можеше да го отклучи скапоценото Ферари (видео)

Нејмар се посрамоти: Не можеше да го отклучи скапоценото Ферари (видео)

0

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар повторно е во центарот на вниманието и тоа поради „случка“ надвор од терените.

Бразилецот се опортавува од повредата, па ги поканил на вечера своите сонародници Маркињос и Тиаго Силва, а после вечерата се устрами за „сите пари“.

Имено, Нејмар не можеше да си го отвори своето скапоцено Ферари, најверојатно поради слаба батерија на далечинското.

Тоа го сними сопругата на Тиаго Силва, па видеото веднаш стана вирален хит, а Нејмар мета за потсмев.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Македонија – Израел: Време е за победа и прекин на „црната серија“ со Израел

Македонија ги завршува квалификациите за пласман на Европското Првенство на домашен терен …