Дома Топ вести Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

0
neymar

Нејмар во последно време се почесто се доведува во врска со Реал Мадрид.

Пари Сен Жермен постави цена за Нејмар и таа воопшто не е ниска – 400 милиони евра.

Може ли некој клуб да ја плати оваа сума?

Тешко, но доколку некој може тогаш тоа сигурно е Реал Мадрид. Често се шпекулира дека „кралевите“ можат да направат „бомба“ на пазарот и да постават нов рекорд кога во прашање се трансферите.

Интересна беше и анкетата која ја направи „Ас“, популарниот медиум во Шпанија. Прашањето гласеше:

„Дали сте за доаѓање на Нејмар во Реал Мадрид?

На прашањето одговораа навивачите на Реал Мадрид, а интересно одговорот беше „Не“. За овој одговор глсале 59.73% од испитанците, односно 57.784 гласови. Додека со „Да“ одговориле 40.27%, односно 38.966 гласачи.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона се распрашува за „егзекуторот“ на Германија

Раководството на Барселона стапило во контакт со агентите на фудбалерот на ПСВ, Ирвинг Лоз…