Дома Топ вести Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

Нејмар во Реал Мадрид? – Еве го одговорот на навивачите!

0
neymar

Нејмар во последно време се почесто се доведува во врска со Реал Мадрид.

Пари Сен Жермен постави цена за Нејмар и таа воопшто не е ниска – 400 милиони евра.

Може ли некој клуб да ја плати оваа сума?

Тешко, но доколку некој може тогаш тоа сигурно е Реал Мадрид. Често се шпекулира дека „кралевите“ можат да направат „бомба“ на пазарот и да постават нов рекорд кога во прашање се трансферите.


Следете го Sportski.mk и на


Интересна беше и анкетата која ја направи „Ас“, популарниот медиум во Шпанија. Прашањето гласеше:

„Дали сте за доаѓање на Нејмар во Реал Мадрид?

На прашањето одговораа навивачите на Реал Мадрид, а интересно одговорот беше „Не“. За овој одговор глсале 59.73% од испитанците, односно 57.784 гласови. Додека со „Да“ одговориле 40.27%, односно 38.966 гласачи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Иско во Серија А: Два гиганти се „тепаат“ за неговиот потпис

Шпанскиот репрезентативец Иско се наоѓа во немилост на тренерот Солари, па се погласи се ш…