Дома Останати Нема спорт во Израел, откажани сите спортски настани по ракетниот напад

Нема спорт во Израел, откажани сите спортски настани по ракетниот напад

Сите спортски настани во Израел се откажани, а новите термини ќе бидат подоцна објавени. Во ракетниот напад најмалку две лица се ранети, додека едно лице го загуби животот.

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека неговата земја е во во војна говорејќи по ненадејниот напад од палестинската милитанта група Хамас.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Граѓани на Израел, во овој момент све во војна“, објави израелскиот лидер во видео пораката.

Од безбедносниот кабинет на воениот штаб во Израел во Тел Авив, министерот за одбрана Јоа Галант предупреди дека Хамас „направиле сериозна грешка“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…