Дома Луд Спорт Неверојатно: Полицаец од Рим им се приклучи на фановите и урлаше на трибините!

Неверојатно: Полицаец од Рим им се приклучи на фановите и урлаше на трибините!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Римското дерби помеѓу Лацио и Рома е едно од најголемите градски дербија во Европа, пред се поради ривалитетот и анимозитетот помеѓу двата клуба.

Фановите со голема страст ги бодрат своите херои, а најдобар пример за тоа е следното видео, на кое се гледа како полицаец кој е на должност еуфорично ја пееше навивачката песна на Рома.

Членот на римската полиција стана хит во светските медиуми, а неговата страст само покажува какви емоции буди градското дерби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…