Дома Видео Неверојатна ситуација: Со еден удар „нокаутираше“ двајца соиграчи 🎥

Неверојатна ситуација: Со еден удар „нокаутираше“ двајца соиграчи 🎥

Во изминатиот викенд екипата на Хибернијан беше поразена на гости кај Глазгов Ренџерс со 1:3 во шкотското првенство, а еден детал од овој натпревар посебно го привлече вниманието.

Еден фудбалер на гостите сакаше да изведе слободен удар и да упати дијагонала преку теренот, но го „нокаутираше“ соиграчот пред себе. Меѓутоа тука не беше крајот на бизарната ситуација, бидејќи топката се одби и го погоди во глава уште еден негов соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Жена навивач на Борусија направи срамен потег, се бара да и се забрани влез на стадионот 🎥

Eкипата на Борусија Дортмунд вчера го победи Атлетико Мадрид со 4:2 и така се пласираше во…