Дома Фудбал Англија Неверојатен натпревар во Премиер лигата: 81% посед на топка, 30 удари, играч повеќе, на крај 0:0

Неверојатен натпревар во Премиер лигата: 81% посед на топка, 30 удари, играч повеќе, на крај 0:0


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Oд поодамна немало ваков натпревар кој заврши со ваков исход.

Хадерсфилд денес беше далеку подобар тим од Свонси, но на крајот немаше победник, резултатот беше оној почетиниот 0:0.

Џордан Ајб заработи црвен картон во екипата на Свонси на самиот почеток, уште во 11 минута, а после тоа следуваше вистинска офанзива на домаќинот.

Домаќинот имаше неверојатен 81% на топка, 30 удари кон голот на противникот, додека Свонси не упати ниту еден единствен удар кон голот на Хадерсфилд.

Се редеа безброј шанси пред голот на Свонси, но погодок немаше…

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За историја: Барселона ја освои титулата на начин каков што во Шпанија не е виден 81 година!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Фудбалерите на Барс…