Дома Топ вести На ПСЖ му здосади: Мбапе може да замине – за милијарда евра!

На ПСЖ му здосади: Мбапе може да замине – за милијарда евра!

0
mbappe

Не се шпекулации, изјави претседателот на клубот!

Во ПСЖ изгледа дека им здосадија најавите дека мораат да го продадат Килијан Мбапе поради ФФП.

Шпанските медиуми шпекулираа дека Реал Мадрид го чека расплетот и дека Зидан е лут на Перез што минатото лето не го послушал (да го продаде Бејл и да го купи Мбапе).

Сега за Велашанецот нема преголем интерес, а Реал бара напаѓач и нема никаква вистинска опција, Левандовски во овој момент е поблиску до Челзи, додека останатите не се по вкус на Зидан.


Следете го Sportski.mk и на


Но, од Париз стигна одговор!

„Мабпе има цена и ќе ја откриеме! Милијарда евра! Ако стигне таква понуда ќе ја разгледаме“, изјави претседателот на ПСЖ, Ал Келаифи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Трудот во првото полувреме лесно го прокоцкавме, Шпанија однесе победа со +11

Репрезентацијата на Македонија денес го одигра четвртиот натпревар на Светското првенство …