Дома Топ вести На лето се спрема „чистка“ во Милан

На лето се спрема „чистка“ во Милан


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Милан оваа сезона иако стигна до финалето во Лигата на шампиони, сепак не може да биде задоволен бидејќи моментално се бори за пласман во Топ 4.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека на лето ќе има голема чистка во тимот, а Малдини веќе отпишал 11 фудбалери.

Главмите играчи кои се насители на тимот сите ги продолжија договорите и ќе остаат сигурно, а дури 11 фудбалери ќе си заминат.

Сигурно заминува Златан Ибрахимовиќ, кој поради повреди оваа сезона не играше воопшто. На трансфер листата се најде и Дивок Ориги, кој се покажа како промашување.

На оваа листа е и голманот Татарушану, Анте Ребиќ, Жуниор Месијас, Астер Вранкс, Јасин Адли, Бало-Туре, Антонио Миранте и позајмените играчи Сергино Дест и Тиемуе Бакајоко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…