Дома Фудбал Англија На бизарното загревање на Њукасл се смее цела Англија 🎥

На бизарното загревање на Њукасл се смее цела Англија 🎥

Тимот на Њукасл вчера го претрпе шестиот пораз во низа во сите натпреварувања, а тимот од „Ст.Џејмс Парк“ за победа не знае веќе 11 натпревари.

Поради лошата форма на тимот менаџерот Стив Брус се наоѓа под голем притисок и сериозно му се заканувао тказ.

 Вчера Њукасл пред натпреварот со Лидс кој го загубија со 1:2 имаше едно бизарно загревање кое можеби и најдобро покажува зошто овој тим е во форма во каква што е.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Агентот на Салах испрати порака и крена голема прашина

Одлуката на Јирген Клоп да го замени Мохамед Салах во 62-та минута на дербито со Челзи пре…