Дома Фудбал Репрезентации Најслабата репрезентација во светот испиша историја во квалификациите за Европското првенство

Најслабата репрезентација во светот испиша историја во квалификациите за Европското првенство

Репрезентацијата на Сан Марино очекувано квалификациите за Европското првенство ги заврши со десет порази во исто толку натпревари, но исто така испиша и историски успех.

Во последните три квалификациски натпревари во низа Сан Марино постигнуваше гол и тоа досега не успеало на ниту една репрезентација. По домашниот пораз од 1:2 против Данска и изгубениот натпревар од Казахстан со 1:3, вчера Финска ги победи со 2:1.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Голот Сан Марино го постигна во 97. минута и така направи нешто што досега никогаш не им успелао – три гола во низа во европски квалификации. Стрелец на голот беше Берарди.

Инаку, Сан Марино е 207. репрезентација, последна на ФИФА ранг листата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…