Дома Фото Најефикасни играчи во Европа: Левандовски, па 37-годишниот Дефо, каде се Меси и Роналдо?

Најефикасни играчи во Европа: Левандовски, па 37-годишниот Дефо, каде се Меси и Роналдо?

Ширум Европа се одиграни 10-тина кола во националните првенства, па веќе е направена листа од најефикасни играчи на Стариот континент.

Лео Меси и Кристијано Роналдо не се меѓу Топ 10, а водечки е Роберт Левандовски, кој во девет кола во Бундеслигата постигна дури 13 погодоци.

Интересно е што на второ место е Џермејн Дефо, кој постигна девет погодоци на седум натпревари за Глазгов Ренџерс.

Талентираниот играч на Салзбург, Холанд има 12 голови на 10 натпревари, а Муриел од Аталанта осум на седум натпревари во Серија А.

Еве ја целата листа од Топ 10 најефикасни играчи во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Човекот поради кој Русија ја доби суспензијата: Учествувал во скандалот, па во САД го променил личниот опис (ВИДЕО)

Григори Родченко е главниот винвоник за суспензијата која ја доби денес Русија од ВАДА. Ќе…