Дома Останати Најдобриот шахист во светот е еден од најголемите мајстори на Фантази Премиер лигата

Најдобриот шахист во светот е еден од најголемите мајстори на Фантази Премиер лигата

Човекот кој доминира во шахот веќе една деценија, Магнус Карлсен одлично го познава и фудбалот, барем англискиот, тоа го докажа преку популарната игра „Фантази Менаџер“.

Како што е добро познато „Фантази“ е игра во која составувате тим за 100 милиони и тие играчи ви носат одреден број на поени во зависност како одиграле тоа коло.

Карлсен со својот тим се наоѓа на шестата позиција со освоени 1077 бодови и не е далеку од врвот со оглед на тоа дека лидерот има 1109.

Очигледно ја следи Премиер лигата и добро ги познава фудбалерите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Меси за пензионирањето на Касиљас: Беше ривал кој те правеше подобар играч

Eден од најдобрите голмани во историјата Икер Касиљас вчера објави дека ја завршува кариер…