Дома Останати Ракомет Начевски и Николов ќе го судат дербито на четвртфиналето

Начевски и Николов ќе го судат дербито на четвртфиналето

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ќе бидат дел од четвртфиналните возбудувања на СП во Египет.

ИХФ потврди дека Начевски и Николов ќе ја делатправдата на дербито помеѓу Норвешка и Шпанија. Претходно беа делегирани на Хрватска – Катар.

Дуелот Шведска – Катар им припадна на сестрите Бонавентура кои нас ни судеа два пати. Милошевиќ и Губица ќе судат на Данска – Египет, а на Франција – Унгарија ќе „свират“ Шпанците Гарсија и Марин.

Четвртфиналните натпревари денес се играат денес, два дена подоцна се полуфиналињата, а конечната разврска е во недела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Кантегрел: Се надевам дека Кинтана ќе ја добие најважната битка

Вардар денес после серија од неколку порази и ремито пред три дена против истиот противник…