Дома Видео Надал се жалеше на повреда, а неговата сопруга се расплака на трибините 🎥

Надал се жалеше на повреда, а неговата сопруга се расплака на трибините 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рафаел Надал доживеа елиминација во второто коло на Австралија Опен од 65. тенисер на АТП листата Мекензи Мекдоналд.

Надал не можеше да се избори со повредата на колкот која го мачи подолго време. Забележително беше и во овој меч дека се жалеше на таа повреда.

Во еден момент додека Надал покажуваше дека има проблеми камерите ја снимија неговата сопруга која се расплака на трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…