Дома Останати Надал рутинси против Вердаско за полуфинале во Рим

Надал рутинси против Вердаско за полуфинале во Рим

0

Рафаел Надал го совлада Фернандо Вердаско и се пласираше во полуфиналето на АТП Мастерсот во Рим.

Надал вчера одигра два меча, а денес против Вердаско немаше големи проблеми и загуби само четири гема. (6:4 и 6:0).

Шпанецот во полуфиналето ќе игра против Стефанос Циципас, кој ја искористи повредата на Роџер Федерер и без борба обезбеди место во најдобрата четворка.

Ова за Надал ќе биде 11 полуфинале во Рим, каде има освоено осум титули.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Драма: Се запалила јахтата на легендарниот Кличко додека тој пловел со неговото семејство (ВИДЕО)

Легендарниот боксер се спасил благодарение на брзата реакција на спасителите. Шпанската сп…