Дома Останати Надал лесно против Ферер во Барселона

Надал лесно против Ферер во Барселона

0

Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот во Барселона, откако со 2:0 го победи својот сонародник Давид Ферер.

Надал лесно со 6-3 и 6-3 го победи Ферер и дојде до осумте најдобри во Барселона, каде ќе игра против подобриот од мечот меѓу Јан-Ленар Штруф и Стефанос Циципас.

Надал и Ферер го одиграа 39-от меѓусебен дуел, а „бикот“ од Мајорка го запиша 26-от триумф во меѓусебните пресметки.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ опширно го објасни успехот: Беше тоа меч за век и векови, ќе го паметам до крајот на животот

Спуштена е завесата на уште еден Вимблдон, Новак Ѓоковиќ го однесе петтиот пехар од лондон…