Дома Останати Тенис Надал испрати порака до Ѓоковиќ на српски

Надал испрати порака до Ѓоковиќ на српски

Новак Ѓоковиќ одигра маестрално на „Лајвер Купот“ и донесе четири поени за тимот на Европа против светот.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ѓоковиќ покрај победата над Френсис Тиафо во сингл славеше заедно со Матео Беретини и во игра на двојки против Алекс Де Минаур од Австралија и Џек Скок од САД.

Интересна беше реакцијата на Надал кој после победата на Ѓоковиќ во синг конкуренција на социјалните мрежи испрати порака на српски.

„Идемоооо“, напиша Рафа на Твитер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …