Дома Трансфер зона Навивачите од поодамна го „отпишаа“, играчот за врска на Јуве си најде нов клуб

Навивачите од поодамна го „отпишаа“, играчот за врска на Јуве си најде нов клуб

0
sturaro

Наскоро би можеле да добиеме и потврда за трансферот.

Играчот за врска на Јувентус, Стефано Стураро се наоѓа блиску до трансфер во Спортинг Лисабон тврдат медиумите во Италија.

Италијанецот веќе долго време е на излезни врати од клубот, Јувентус цело лето чекаше конкратна понуда од некој од заинтерсираните клубови.

Вчера Вотофрод пропушти прилика да го доведе играчот за врска, но таа шанса многу веројатно нема да ја пропушти Спортинг.


Следете го Sportski.mk и на


Стураро во Лисабон ќе помине една година како позајмен фудбалер, а засега не е познато дали во неговиот договор ќе биде вметната и клазула за откуп на крајот од сезоната.

Португалеците во новата сезона влегуваат со големи проблеми поради скандалот на крајот од минатата сезона кога хулигани им го нападнаа тренинг кампот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…