Дома Фудбал Англија Навивачите на Ливерпул јасно покажаа што мислат за Клоп

Навивачите на Ливерпул јасно покажаа што мислат за Клоп

Поради кризата во која влезе Ливерпул на Островот веднаш почна да се пишува за можно заминување на Јирген Клоп од клупата на „црвените“.

Навивачите на Ливерпул со последниот потег покажаа дека целосно стојат зад Клоп и му ја даваат поддршката.

Дека е така тие покажаа со пораката пред стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп за Суперлигата: Ниту јас, ниту играчите до вчера не знаевме ништо

Од вчера во фудбалскиот свет актуелна е новата Суперлига која ја формираа 12 големи европс…